Jak tworzyć atrakcyjne albumy ślubne – poradnik dla fotografów

Jako fotograf ślubny na pewno większość swojego czasu poświęcasz na doskonalenie się w wykonywaniu zdjęć. Jeżeli jednak chcesz rozszerzyć zakres swoich usług, by proponować klientom jeszcze więcej ciekawych opcji do wyboru i tym samym więcej zarabiać, zajmij się przy okazji tworzeniem albumów ślubnych. To ty wiesz przecież najlepiej, jak powinno się uporządkować wykonane przez ciebie zdjęcia. A samo zgranie ich na płytkę CD dla większości par młodych okaże się niewystarczające. Teraz ludzie wrócili już do tej tradycyjnej metody przechowywania fotografii i bardzo chętnie umieszczają je właśnie w specjalnych albumach.

Hobby na którym można zarabiać

Przeglądając wykonane zdjęcia, na pewno przynajmniej połowę z nich od razu odrzucisz. Koniec końców i tak zostanie ci przynajmniej trzysta zdjęć, które po raz kolejny będziesz musiał dokładnie przepatrzeć, aby wybrać spośród nich te absolutnie najlepsze i najciekawsze, które zagoszczą w albumie. Album może być świetnym dodatkiem do twoich usług. Potraktuj go jako taki „gratis”, ale oczywiście wlicz go w cenę standardowej usługi. Zanim jednak zaczniesz proponować klientom właśnie coś takiego, musisz nauczyć się tworzyć atrakcyjne i dobrze prezentujące się albumy. Najpiękniejsza nawet fotografia ślubna wymaga odpowiedniej oprawy. W przeciwnym wypadku jej urok bardzo szybko osłabnie.

Jeżeli już od dłuższego czasu obsługujesz pary młode na uroczystościach ślubnych i weselach, na pewno zdążyłeś się już przekonać o tym, jak odmienne bywają potrzeby różnych osób. Niektórzy wolą zdjęcia klasyczne, inni chętniej spojrzą na te, które nie będą doskonałe, ale za to będą oryginalne. Podobnie jak zmieniasz styl swojej pracy przy każdym jednym kliencie, tak samo powinieneś mieć do zaoferowania różne rodzaje albumów. Twórz zarówno te klasyczne i tradycyjne, jak i nieco bardziej nowoczesne i wymyślne. Jako fotograf ślubny możesz też nawiązać współpracę z innymi firmami, wspólnie z nimi przygotowując albumy dla klientów.

One thought on “Jak tworzyć atrakcyjne albumy ślubne – poradnik dla fotografów

  1. Album ślubny to pamiątka na całe życie i wizytówka dla fotografa.

Dodaj komentarz