O czym rozmawiać na spotkaniu z fotografem ślubnym?

Fotograf ślubny już wybrany? W takim razie najwyższa pora umówić się z nim na pierwsze wstępne spotkanie. To ono jest najważniejsze, bo w jego trakcie będziesz mógł zadać kandydatowi wszystkie te pytania, które wciąż cię nurtują. Zobaczysz też, czy nadajecie na tych samych falach. A to bardzo ważne, by między fotografem a parą młodą była dobra chemia i by obie strony potrafiły się ze sobą świetnie porozumieć.

Jak zdobyć doświadczenie jako fotograf ślubny?

Zwróć więc uwagę na to, czy rozmowa przebiega płynnie i czy wypada naturalnie. Oczywiście pierwsze spotkanie z obcą osobą zawsze jest nieco stresujące, ale jeśli tylko macie z fotografem podobne charaktery bądź przynajmniej przyjazne usposobienie, na pewno szybko przełamiecie pierwsze lody i już po paru minutach poczujecie się całkiem swobodnie. Fotograf nie jest jednak kandydatem na znajomego. Ma być uprzejmy i miły, ale też i konkretny oraz rzeczowy. Jeżeli zadajesz jakieś pytanie, od razu powinieneś otrzymać na nie w pełni satysfakcjonującą odpowiedź. Gdy fotograf zaczyna coś kręcić i – mówiąc kolokwialnie – lać wodę, najprawdopodobniej nie wie, co ma odpowiedzieć, a to może oznaczać, że fotografia ślubna przed nim samym ma jeszcze wiele tajemnic. Dobry i udany kontakt gwarantuje pomyślną późniejszą współpracę. A fotografów ślubnych jest tak wielu, że naprawdę szkoda tracić czas na tych, z którymi w żaden sposób nie jesteś w stanie się dogadać.

Na pierwsze spotkanie fotograf na pewno zabierze ze sobą album z najlepszymi pracami. Zaprezentuje ci swoje portfolio, na podstawie którego ocenisz jego indywidualny styl i tryb pracy. Dokładnie je przejrzyj. Nie bój się też przejąć kontroli nad przebiegiem spotkania. Jeżeli masz jakieś pytanie, od razu je zadaj. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak długo fotograf ślubny działa w swojej branży i ile wesel zdążył obsłużyć, po prostu o to zapytaj. Z pierwszego spotkania masz wyciągnąć jak najwięcej przydatnych informacji. To one pomogą ci w wyborze najlepszego fotografa.